Нацiональний лiдер
у приватному
будiвництвi
popup
Ім'я: *
Телефон: *
Електронна пошта: *
Місце будівництва:
(область, населений пункт)
Технологія: *
Комплектація: *
Примітки:
Прикріпити ескіз

КАРКАСНА ТЕХНОЛОГІЯ

  domteh

Каркасно-щитова технологія будівництва

Дана технологія особливо розвинулася в Канаді після 2-ої світової війни, коли в країну хлинув потік емігрантів і виникла потреба в швидкому та максимально ощадливому вирішенні проблеми житла. Пізніше вона отримала назву "канадська". Застосування каркасно-панельної технології зумовило пошук та розробку нових будівельних матеріалів, що найбільшою мірою відповідають її вимогам - це орієнтовано-стружкові плити (ОСП), волого- і пароізоляційні плівки, утеплювачі на основі базальтового та іншого мінерального волокна, сучасні оздоблювальні та покрівельні матеріали.

Через невелику вагу будинку фундамент будується зазвичай у вигляді полегшеної малозаглибленої монолітної плити. Вага середнього каркасного будинку площею 150 кв.м. становить близько 40 тонн, включаючи внутрішнє й зовнішнє оздоблення і корисне навантаження.

Стіни мають структуру декількох шарів. Каркас складається зі стійок каліброваної дошки хвойних порід товщиною 40-50 мм і шириною 140 мм, встановлених із кроком 600 мм і горизонтальних обв'язок. Каркас обшивається плитою ОСП. По обшивці кріпиться пароізоляційна плівка (мембрана), яка захищає конструкцію від вітру і вологи із зовнішнього боку та одночасно пропускає пари вологи зсередини. Фасад обробляється сайдингом або іншими сучасними оздоблювальними матеріалами.

 

planstenyukr

З внутрішньої сторони в каркас укладаються плити утеплювача і герметично закриваються пароізоляційними плівками, що виключають потрапляння парів вологи в стіни з приміщення, оскільки збільшення вологості утеплювача всього на 1% знижує його теплоізоляційні властивості на 30%. По плівці набивається решетування і суха штукатурка (гіпсокартон). Всі комунікації проходять всередині стін. При цьому в будинку легко дихати завдяки системі повітряного опалення з теплообмінником (у Канаді ви не зустрінете водяного опалення). Будинок повністю прогрівається електрикою за 20-30 хвилин. Можна регулювати температуру і програмувати режими опалення. Ця система опалення є найбільш ефективною та економічною.

У конструктив даної технології входять решітчасті балки перекриття: тип - ферма з паралельними поясами. Дані балки мають високу несучу здатність і дають можливість перекривати великі прольоти без проміжних опор, не обмежуючи планувальні рішення. Так само в конструктив входить система кроквяних ферм, конструкції яких дозволяють перекривати прольоти до 30 метрів без проміжних опор. Такі крокв'яні ферми застосовуються при проектуванні і будівництві промислових будівель (ангари, склади, магазини, готельні комплекси тощо).

Вентиляція покрівлі забезпечується двома отворами: між покрівельним покриттям і вологоізоляційним шаром - для видалення атмосферної вологи, і між вологоізоляційним шаром і утеплювачем - для видалення вологи, що потрапила з середини приміщення.

Застосування "дихаючих" пароізоляційних мембран дозволяє відмовитися від нижнього вентиляційного отвору в конструкції даху, "з'їдає" близько 50% простору між кроквами, і використовує його для утеплення даху. Такі мембрани запобігають протіканню даху через конденсат.

Застосування в будівництві сучасних технологій і відповідних їм сучасних стінових, покрівельних, тепло-, паро- та вологоізоляційних матеріалів забезпечує не тільки комфортні умови проживання, але й довговічність будівель, мінімум витрат на експлуатацію будинку, а також істотну економію тепла, що багаторазово компенсує витрати на матеріали при будівництві будинку.

 

Будуйте свою мрію разом з Єврохауз!